Almanya Psikolog

1961 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Almanya Federal Cumhuriyeti Devleti arasında “Türk İşgücü Anlaşması” imzalandı. Böylece ilk resmi Türk işgücü göçü başladı. Geçen 60 yıl içinde Almanya’da yaşayan Türk sayısı 3.5 milyona ulaşmış durumda.

Bu kadar büyük bir Türk nüfus yine büyük oranda ruh sağlığı hizmetine de ihtiyaç duymaktadır. Ruh sağlığı hizmetleri fiziksel sağlık hizmetlerinden farklı olarak ana dilde verilmesi çok daha etkili hizmetlerdendir. Ancak Almanya psikolog, Türkçe terapi yapan uzman, Türkçe bilen terapist sayısı açısından çok yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle bu hizmetlerde uzun bekleme sıraları bulunmaktadır.

Eğer Almanya’da yaşıyor ancak Türkçe terapi ihtiyacı hissediyorsanız bize ulaşın. Deneyimli ekibimizden kendiniz veya çocuğunuz için online olarak Türkçe terapi hizmeti alabilirsiniz. Bize sitemiz üzerindeki whatsapp butonunu tıklayarak, iletişim formumuzu kullanarak ya da +90 530 646 75 22 numaralı telefondan ulaşıp sorularınızı iletebilir, randevu alabilirsiniz.