Hollanda Psikolog

Hollanda esas olarak Batı Avrupa’da ve kısmen Karayipler’de bulunan bir ülkedir. Türkiye vatandaşları arasında da çok tercih edilen avrupa ülkelerinden birisidir. Hollanda’daki Türkler ülkedeki en büyük etnik azınlık grubunu oluşturuyor. Bu nedenle Türkler, Hollandalılardan sonra en büyük etnik grup özelliğini taşıyor. Ülkede yaklaşık olarak 400.000’in üzerinde Türk asıllı Hollandalı yaşıyor.

Bu kadar büyük bir Türk nüfus yine büyük oranda ruh sağlığı hizmetine de ihtiyaç duymaktadır. Ruh sağlığı hizmetleri fiziksel sağlık hizmetlerinden farklı olarak ana dilde verilmesi çok daha etkili hizmetlerdendir. Ancak Hollanda psikolog, Türkçe terapi yapan uzman, Türkçe bilen terapist sayısı açısından çok yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle uzun bekleme sıraları bulunmaktadır.

Eğer Hollanda’da yaşıyor ancak Türkçe terapi ihtiyacı hissediyorsanız deneyimli ekibimizden kendiniz veya çocuğunuz için online olarak Türkçe terapi hizmeti alabilirsiniz. Bize sitemiz üzerindeki whatsapp butonunu tıklayarak, iletişim formumuzu kullanarak ya da +90 530 646 75 22 numaralı telefondan ulaşıp sorularınızı iletebilir, randevu alabilirsiniz.